Évezredes rejtélyre jöhettek rá.
Új felfedezést tártak a világ elé a Stonehenge kőmonolitjaival kapcsolatban.
Egy olyan dologra bukkantak ugyanis, ami rengeteg mindent megmagyaráz, köztük a világ leghíresebb monolit együttesének építésének körülményeit is.
Megtalálhatták ugyanis az egykori szakrális hely építőit…
Pontosabban azoknak a nyomait.
A feltárt régészeti helyszín jellegzetes példája az Európa-szerte korábban talált neolitikus földmunkáknak. Ezek nagyjából kör alakú, koncentrikus árkokból és azokat határoló gyűrű alakú, domború sáncokból, valamint keresztező utakból álló „táborok”.
A larkhilli lelet sétányi távolságra fekszik a Stonehenge-től, ami arra utalhat, hogy ezt a helyszínt afféle tervrajzként használták a Stonehenge későbbi felépítéséhez.
Vagyis itt lehetett a Stonehenge egykori építőinek a tábora is.
A larkhilli tábor a kőkorszak végén épült, a térségben élők akkoriban kezdtek áttérni a vadászatról a mezőgazdasági termelésre.
A Stonehenge létezéséről már az idő számításunk előtti első századból származó görög feljegyzések is említést tesznek.
Ez a valaha volt legrejtélyesebb építmény az egyiptomi piramisokon kívül.
Megannyi titkot rejtenek, és még ma sem tudni, hogy hogyan is szállították oda a nagyon nehéz kőtömböket az egykori építők, éppen ezért rengetegen feltételezik, hogy egy magasabb technológia közbenjárása is szükséges lehetett.
A körkörösen elrendezett kőtömbökből és földsáncokból álló monumentális őskori építmény az angliai Wiltshire-ben, Salisbury-től mintegy 13 km-re-északra fekszik.
Lehetett annak idején vallási szent hely, de akár ősi csillagászati naptár, vagy egyfajta csillagtérkép is.
Sőt, vannak olyan paleoasztronautikából eredeztethető elméletek, melyek szerint a Stonehenge nem más, mint egy ősi átjáró, egyfajta térkapu, mely az univerzum két, egymástól nagyon távoli pontját köti össze kvantumfizikai elven.
OSZD MEG másokkal is!