A magyarok világbirodalmi építkezése zajlott a keleti régióban: világfelügyelő szerepe volt az ősmagyar civilizációnak?
Kevesen tudják, hogy a magyarsághoz kapcsolódó nyomok valójában hemzsegnek Szíriában.
Olyan magyar eredetű erődökről, várakról beszélünk, amiknek közük van hozzánk.
És amik bizonyíthatnak valamit, amiről ma senki sem beszél eleget: hogy a magyarok ősei, az ősmagyar civilizációnk egy része egy világfelügyelő birodalom szerepét tölthette be.
Jelen voltunk a Közel-Keleten, Ázsia egyes részein, egykor pedig még a Római Birodalommal is szembe szálltunk.
Erről persze a mainstream média keveset beszél, sőt, gyakorlatilag említést sem tesznek a magyarok világfelügyelő szerepéről, vagy magáról Atilláról, aki maga is egy intelligens és felelősségteljes vezetője volt a népeinknek.
Azt már csak a nyugat terjesztette el Habsburg nyomásra, hogy a hunok vezetője egy kulturálatlan barbár volt, akit csak a rombolás és az európai rabló-hadjáratok érdekeltek.
De térjünk vissza Szíriába!
A Krak des Chevaliers kapcsolódást mutat a magyarokkal. Ez egy keresztes lovagi erőd Szíriában.
1110-ben a keresztesek foglalták el a kurd erődöt és felismerve a magaslat kiemelkedő hadászati jelentőségét letelepedtek itt, és az erőd helyén új citadellát építettek az idők során. A 4000 embert befogadni képes Krak des Chevaliers legjelentősebb, legerősebb váruk lett.
1150 és 1250 közötti időszakban, a keresztes hadjáratok idején Krak des Chevaliers a johanniták főhadiszállása volt. A helyőrség még békeidőben is mintegy 2000 főt szállásolt el. Az erőd mintegy 3000 négyzetméteres alapterületét 3 méter vastag külső fal veszi körül 13 bástyával.
II. András magyar király rendszeres adományával támogatta a vár építését és a vár védőinek ellátását miután ott járt 1218-ban. I. Eduárd angol király a kilencedik keresztes hadjárat idején, 1272-ben látta az erődöt és mintaként használta a saját, angliai és walesi várai építéséhez.
Árgyusi Imre könyvében leírja II. András Apostoli Magyar Király Jeruzsálemi-Szíriai tevékenységét.
Azt amit a nyugati történészek mélyen elhallgatnak!!
A mohamedánokat meglepte a hasonló felfogásban harcoló magyarok jelenléte. Az uralkodó állítólag több okból is elkerülte a döntő ütközetet.
A hadjárat során többször előfordult, hogy az össz-keresztény hadak legnagyobb megrőkönyödésére a magyar vezérek a csata megállítására adtak utasítást, mivel a velük szemben álló muzulmán csapatok /török-türk-kurd/ harcosaiban testvérnépeiket láttak.
És nem csak hogy András a Szentföld királya lett, de címét örökölték utódai is, akik a magyar Szent Koronával együtt megkapták Jeruzsálem királyának címét is.
Sokak szerint a szíriai háborúk során több ízben is megkísérelték ezeket a történelmi nyomokat megsemmisíteni.
Hogy miért?
Hogy az ősi magyar múltunk nyomait végleg eltöröljék.
Azonban az igazság olyan mint a víz… lassú, de partot mos!