Mindent elpusztítunk magunk körül? És ez még csak a kezdet…
Kalifornia ismét lángokban áll: az állam területén több hatalmas tűzvész is tombol.
Az eset azért nagyon fontos és szimbolikus, mert a NASA is közzétette ezzel kapcsolatban valamit, ami a jövőre nézve végzetes…
Megmutatja ugyanis, hogy a káros emberi tevékenység és az ennek hatására eszkalálódó globális felmelegedés mit okoz majd a közeljövőben.
A füstoszlopok olyan óriásiak, hogy azokat még a Föld körül keringő műholdak is képesek megörökíteni.
A NASA és az Egyesült Államok Geológiai Intézetének (USGS) közös műholdja, a Landsat 8 november 9-én örökítette meg a Camp-tűzvészt
– írja a Sapce.com.
A gyorsan mozgó lángok teljesen elpusztították az észak-kaliforniai Paradise városát, a katasztrófa eddig 23 emberi életet követelt. A régióból 150 ezer embert kellett evakuálni.
A Camp-tűzvész magyar idő szerint csütörtök délután alakult ki, szombat hajnalra pedig már 36 400 hektárnyi területet perzselt fel, szinte semmit sem hagyva maga után.
A NASA másik űreszköze, a Terra műhold a Camp mellett két kisebb tüzet, a Hill- és Woolsey-tűzvészt is megfigyelte. Ezek jóval délebben, Los Angelestől nem messze tombolnak, és a becslések alapján szombat reggelig mintegy 16 200 hektárnyi területet pusztítottak el.
Kaliforniát idén több jelentős tűzvész is sújtotta:
Nyáron a Mendocino-tűzvész 185 800 hektár területet égetett fel, korábban egyetlen tűz sem vitt végbe ilyen pusztítást az államban.
Szintén nyáron tombolt Kaliforniában a Carr-tűzvész, amely 8 emberi életet oltott ki, és 1500 épületet semmisített meg.
OSZD MEG másokkal is!