Legalább tízszer annyi galaxis van az univerzumban, mint azt eddig hitték, ráadásul ezen galaxisok javarészét még nem vagyunk képesek látni, megfigyelni. Ez felveti annak is a lehetőségét, hogy az élet előfordulása is legalább tízszer magasabb az univerzumban!
Hihetetlen felfedezést tettek a csillagászok a Hubble-űrteleszkóp segítségével. Az űrkutatás szegmense mindig is úgy gondolta, hogy talán jóval több galaxis lehet a világegyetemben, mint bárki gondolná, de a Hubble által szolgáltatott adatokból az derült ki, hogy még ők is alábecsülték a galaxisok számát.
Ez egy olyan felfedezés, ami alapjaiban változtathatja meg az univerzumunkról alkotott képet, valamint az űrben feltételesen létező idegen civilizációk előfordulásával kapcsolatos téziseinket.
Jelentős felfedezés
Hubble-vel végzett vizsgálatok alapján a csillagászok a kilencvenes években 100 milliárdra becsülték a megfigyelhető univerzumban a galaxisok számát.
A szakértők az űrteleszkóp és más obszervatóriumok adatait időközben az univerzum háromdimenziós képévé alakították.
Ezután különféle matematikai modellek segítségével voltak képesek kiszámolni az adatokat, hogy aztán feldolgozhassák azokat.
A rengeteg számolgatás, és modellezés után jutottak arra, hogy jelenleg a galaxisok közel 90%-a egyszerűen nem észlelhető, nem látható Földünkről.
Ez pedig azt jelenti, hogy legalább tízszer több galaxis létezhet a térben, mint korábban bárki gondolta volna.
A kutatás során továbbá az is kiderült, hogy a fiatal univerzumban jóval több és kisebb galaxis létezett, melyek az idő múlásával vélhetően olyan nagyobb galaxisokká olvadtak össze, mint a Tejútrendszer.
A csillagok pontos számát a kutatók nem közölték, de egy nagy galaxis akár több milliárd csillagot is magába foglalhat.
A Tejútrendszerben körülbelül százmilliárd csillag van. A megfigyelhető kozmosz galaxisainak száma az egybilliót is átlépi.
Tízszer nagyobb az esély az idegen civilizációkra
A felfedezés azért is nagyon nagy jelentőségű, mert ezzel tízszer nagyobb lesz az esély, hogy idegen civilizációk létezzenek a világegyetemben.
Az eddigi színtiszta matematikán alapuló számítások szerint is több száz fejlett civilizációnak kell lennie valahol a mélyűrben, de most, hogy kiderült, tízszer nagyobb élettere van a világnak, az esély is megtízszereződött.
Ráadásul ez megmagyarázná azt, hogy ha ennyi idegen civilizáció létezik az univerzumban, akkor miért nem akadtunk még egyiknek sem a nyomára.
A távolságok ugyanis iszonyatosan nagyok, és mint kiderült, nem vagyunk képeske érzékelni az univerzum 90%-át.
Olyan ez, mintha egy pohár kólában egyetlen buborékból próbálnánk nézelődni, de nem látunk túl a saját buborékunknál sem, pedig a pohár – a világegyetem – tele van buborékkal, és talán mindegyikben él egy civilizáció.