Új mérföldkövet állítana fel a fenntartható fejlődésben.
2019-re megépülhet valami olyan Isztambulban, ami az egész világon egy hihetetlenül jelentős mérföldkő lehet, és végre ténylegesen elindíthatja a fenntartható fejlődés „szekerét”.
Egy olyan különleges, több elemből „összepattintható” méhsejtházról van szó, mely minden tekintetben forradalmasíthatja az építőipart, és a jövő metropoliszait.
Az Eray/Carbajo New York-i-isztambuli építészstúdió terve nagyon impozáns, és nem csak a méreteiben grandiózus, hanem az elgondolást tekintve is.
A méhsejtszerű, hexagonális elemekből álló forma alkotói szerint maximalizálja a lakóépület térfogatát, és minimalizálja a szükséges építőanyag mennyiségét, a hatszögű formával pedig modellezni lehet egy vidéki házat.
Elképesztően nagy ötlet, és így ráadásul a modern, városi emberek is telepíthetnének maguknak fákat, és úgy élhetnék meg a nagyvárosi környezetet, mintha gyakorlatilag vidéken élnének.
Az Urban Rural stílusú tervből 2019-re valóság válhat, ugyanis nagy a valószínűsége, hogy meg is fogják építeni.
Gondolj csak bele, hogy mennyivel tisztább és frissebb lesz a levegő az ilyen méhsejtházaknak köszönhetően.
Csak remélni merjük, hogy ez a megoldás néhány éven belül, legkésőbb a 2020-as évekre elterjed, és hazánkban is találkozni fogunk vele.
OSZD MEG másokkal is!