Egy svéd-egyiptomi kutatócsoport találta meg!
Egy kutatókból és régészekből álló csoport tárta fel azt a régészeti helyszínt, mely az utóbbi évek egyik leggazdagabb leletegyüttesét tárta a világ elé.
Az egész nem csak különleges, de a maga nemében egyedülálló is.
Négy, szinte teljesen érintetlen sírt találtak, melyekben fakoporsókban elhelyezett egyiptomi múmiák hevertek.
A sírok különlegessége az, hogy ez gyermekeknek lett emelve egykor.
Az egyiptomi-osztrák expedíció Kom Ombo város történelmi hegyénél az egyiptomi úgynevezett első átmeneti korból származó temető egy részletét, egy egyiptomi-svájci kutatócsoport pedig Asszuán ősi városában dolgozva tárt fel egy fej nélküli szobrot.
A szobor feltehetően Artemsisz istennő szobra.
A 4 megtalált gyermeksír a 17. dinasztia idejéből származik, és a régészek azt mondják, hogy olyan dolgot tudhatunk meg belőlük, melyek át is írhatják akár a történelmet. Legalábbis Egyiptom történelmét.
Az egyik kőbe vájt sírban egy 2-3 éves gyerek földi maradványait találták. A múmia körül ott volt a szövet, amelybe a testet csavarták, illetve a környezetében a fakoporsó maradványaiból származó szerves anyag.
“A sírok felfedezése betekintést enged a III. Thotmesz fáraó idejének temetkezési szokásaiba, és az akkor élő emberek társadalmi, gazdasági és vallási életébe” – nyilatkozta Maria Nilsson, a svéd expedíciós csapat vezetője.
Nem csak arról van szó, hogy a 18. dinasztia idejébe nyerhetnek betekintést a tudósok, hanem arról is, hogy jobban megismerhetik ezen leletekből a halálhoz kötődő rituálékat, és azok folyamatait.
Számos edényt és sírkelléket is feltártak a kutatás során. Az az elsődleges vizsgálatok szerint a temetkezési helyet valószínűleg egy korábbi sírkert felett alakították ki.
OSZD MEG másokkal is!