Szomorú kép következik, mely bemutatja egyetlen térképen, hogy milyen, mekkora károkat okozott az emberi fogyasztás.
Kevesen tudják, de maga az élővilág, a növények és a fák sínylik meg az emberi fogyasztást. Ez alól szinte egyetlen kivétel sincs, mert minden általunk előállított termék valahogyan a természethez, a bolygó erőforrásaihoz, vagy az élővilághoz kapcsolódik.
A világunkat étszázadok óta egyre jobban kiszipolyozzuk, és azt hisszük, soha nem lesz következménye.
Hogy az elkerülhetetlen vezeklést el lehet kerülni, és pénzzel mindent ki lehet váltani. Pedig nem így működnek a dolgok.
Az emberek fogyasztási szokásait, és az általa okozott károkat egy óriási világtérképen mutatja be egy norvég és egy japán kutató. Itt megtekintheted nagyban.
Daniel Moran, a Norwegian University of Science and Technology kutatója és Keiichiro Kanemoto, a japán Shinshu University tudósa alkotta meg azokat a térképeket, amelyek azt mutatják meg, hogy milyen hatással van az élővilágra az emberi fogyasztás.
Többek között megdöbbentő tény, hogy az elmúlt 500 évben legalább ezer élőlény pusztult ki, a legtöbbjük bizonyítottan az ember jelenléte, és terjeszkedése, ipara miatt.
Drasztikusan lecsökkentettük szinte minden állat élőhelyét, így a kisebb térbe szorult állatok egyre kevesebben vannak, és egyre sanyarúbb körülmények között élnek.
A kutatók a globális kereskedelemnek a környezetre mért hatását akarták megmutatni. A térképet összekapcsolják az országokat azokkal a területükkel, ahonnan szükségleteiket beszerzik. Főleg a veszélyeztetett állatokra koncentráltak a térképek megalkotásakor.
Nem meglepő módon a három legszennyezőbb terület között van Amerika, Az EU, és Japán. Pont a három olyan egység, ahol egyre inkább fejlődésben van az ipar, és ahol a legszínvonalasabb szinten élnek az emberek.
A sötétlila részek a szárazföldi állatok veszélyeztetését, a kék részek pedig a tengeri élőlényekre gyakorolt hatást mutatják.
A világról ez a térkép egy igazán szomorú, és egyben elborzasztó képet festett, mely ellen tehetnénk, ha kicsit környezettudatosabbá válna a globális társadalmunk.
Ha te is így gondolod, OSZD MEG másokkal is!